Jak probíhá výroba

Myšlenka vs. papír
Každý z našich plyšáků vznikne z prvu samozřejmě v hlavě a následně ho naše šikovné kolegyně zakreslí na "papír", dnes už tablet a vznikne tzv. plyšákův plán, kdy jsou zakresleny základní proporce, rozměry a další potřebné údaje pro následující krok.

Papírový plyšák
Dalším krokem je výroba šablon, na základě kterých se po té stříhá látka daného výrobku, šablony jsou v prvním kroku vyrobené z tvrdého papíru a ve chvíli, kdy je vše do posledního detailu v pořádku, jsou vyřezány překližkové šablony a v některých případech i PVC šablony.

Výběr látky
Na jednoho plyšáka je použito více typů látek, například u klasického plyšového medvěda se používají 4 typy látek (čumák, pusa, mašle, celkový obal)

Střih
Podle šablon se na zadní stranu látky označí kraje pomocí krejčovské křídy, po té se látka dle šablon stříhá či řeže, většinou se strojně řeže několik vrstev látky najednou.

Šití
Ve chvíli, kdy jsou veškeré díly látky připraveny, začíná šití daných dílců, na konci procesu máme hotový "skelet" medvěda, v tomto případě našíváme mašli a proces strojního šití je hotov.

Výplň
Hotový "skelet" zbývá naplnit dutým vláknem, to probíhá převážně strojně, ale v určitých částí i ručně.

Blížíme se do finále
Nyní medvěd dostane oči, jsou zkontrolovány jeho tvary, je vyčesán od přebytečného plyše a dalších textilních zbytků a vyčištěn.

 

Už jen visačku do ucha a máme hotovo! úsměv

× Zavřít
prání